10 kõige populaarsemat ja armastatumat teesorti maailmas

Tee on kõigis oma sortides üks enim tarbitavaid jooke maailmas, kuid millised on kõige levinumad?

Tee on kõigis oma sortides üks enim tarbitavaid jooke maailmas, kuid millised on kõige levinumad?

Tee on üks armastatumaid ja tarbitavamaid jooke maailmas. Sellel joogil on palju liike, mis erinevad üksteisest peamiselt tänu tootmisprotsessidele, mida teelehed läbivad, et saada ainulaadse värvi ja maitsega jook. Tootmisriigid eristavad ka teeliike. Peamiste teeeksportijate hulgas leiame India, Jaapan, Hiina ja Aafrika.

Allpool esitame veidi teavet kümne kõige levinuma ja tuntuima teetüübi kohta maailmas. (Loe ka: Kuidas valmistada täiuslikku tassi teed)

Roheline tee

Roheline tee on teatud tüüpi fermenteerimata tee. Selle lehti kuivatatakse kuumusega, et vältida käärimist. Tänu sellele säilitavad selle lehed oma rohelise värvuse ja leotis tundub nähtavalt heledam kui must tee. Traditsiooniline kuivatamine toimub päikese käes, asetades lehed bambusest alustele. The roheline tee see on rikas antioksüdantide poolest remineraliseerivad omadusedhõlbustab seedimist ja võib olla kasulik ateroskleroosi ja kasvajate ennetamisel.

Loe ka: Maailma lihtsaim nipp oma rohelise tee veelgi tervislikumaks muutmiseks

Pakkumine

pakkumine

Peamiselt toodetakse musta teed Indias ja Aafrika riikides. Võrreldes rohelise teega on sellel tugevam maitse ja mõju organismile, kuna sisaldab suuremas koguses teiini. Rohelise tee lehed omandavad tumeda värvuse nendes toimuvate käärimisprotsesside tõttu kokkupuutel hapnikuga, mis kestab paar tundi. Musta tee valmistamiseks mõeldud lehti kuivatatakse alles pärast kääritamist. Musta tee kasutamist on uuritud ennetamiseks diabeet Ja insult.

Loe ka: Must tee aktiveerib ainevahetust ja aitab kaalust alla võtta

Valge tee

valge tee

See puudutab üldiselt kõige vähem töödeldud teetüüp, kuna selle lehed ei läbi kuivatamise kõrval mingeid muundumisprotsesse. See võimaldab taime omadustel jääda puutumatuks ja saada tugeva antioksüdantse jõuga jooki. Teatud tüüpi valge tee on väga haruldane. Nende hulgast leiame Yin Zen teemida koristatakse vaid kord aastas.

Loe ka: Dieet: Valge tee võib aidata teil kaalust alla võtta. Siit saate teada, kuidas ja miks

Kollane tee

kollane-tee

Kollane tee on Hiinale tüüpiline teeliik. Konkreetne protsess, millele teelehed allutatakse, on määratletud kui kollasus. Lehtede kollane värvus kandub üle joogile, mis Euroopas veel väga laialt levinud ei ole. The Kollase tee oksüdatsiooniaste on väga madal. See on tee, mis on saadud tänu lühemale kääritamisele kui musta tee puhul.

Pu-erh tee

pu-erh tee

The Pu-erh tee see on järelkääritatud tee, mis stabiliseeritakse enne käärimisprotsessi läbimist. Lehtede käärimine toimub kuumuse ja niiskuse mõjul. Selle nimi tuleneb suurimast tootmispiirkonnast, mis asub Hiinas. See erineb mustast teest oma erineva töötluse tõttu ja sellega ei tohiks kunagi ekslikult segi ajada, sest saadakse kaks erinevat jooki.

Punane tee (rooibos)

punane-tee

Jook, mida üldiselt tuntakse kui punane teeaga seda tuleks nimetada rooibos, ei ole saadud teelehtede kuivatamisel ja kääritamisel. Kuid pigem selle samanimelise taime lehtede kasutamisest, mis on spetsiaalselt kogutud ja kuivatatud Aafrikas, selle päritolupiirkonnas. Punane tee ehk rooibos on kofeiinivaba ja madala tanniinisisaldusega. Aafrikas peetakse seda tõeliseks elu eliksiir.

Loe ka: Rooibos: punase tee ajalugu, omadused ja kõik eelised

Oolongi tee

oolongi tee

Oolongi teed toodetakse Hiinas kasutades a lehtede osaline oksüdatsioon sinust. Sõltuvalt oksüdatsiooniastmest ja rakendatud röstimisprotsessidest saadakse oolongi tee tüüpe, mis võivad üksteisest väga erineda. Läänes tuntakse oolongi teed ka kui “poolfermenteeritud tee”. Käärimine võib kesta kauem või lühemat aega olenevalt Hiina piirkonnast, kus seda toodetakse.

Loe ka: Oolongi tee: omadused, eelised ja vastunäidustused

Maitsestatud tee

teemaitseline

Turul on palju tüüpe maitsestatud tee. Poodidest leiame nii rohelist, musta teed kui ka maitsestatud valget teed. Teelehtede maitsestamine võib toimuda erinevate meetoditega, mille käigus lisatakse klassikalistele lehtedele kuivatatud lilli, vürtse, puuvilju või tsitruseliste kooreid. Väärtuslikumates maitseteedes lisatakse värskeid õisi, vähemväärtuslikes aga looduslikke või kunstlikke maitseaineid.

Pressitud tee

Hiina, mis on iidsetest aegadest üks maailma suurimaid tee eksportijaid, on töötanud selle nimel, et leida viis hoidke teed pikka aegatranspordi hõlbustamiseks. Pressitud tee võib olla nii roheline kui must. Hiinas pressitakse tavaliselt Pu-her teed. Itaalias on pressitud teele antud nimi “Tuo-cha”.

Matcha tee

matcha tee

Matcha tee on teatud tüüpi Jaapani roheline tee mis erineb teistest selle poolest, et seda ei müüda lehtedena, vaid pigem väga peene erkrohelise värvusega pulbrina. Seda kasutatakse mitte ainult suurepärase joogi saamiseks, vaid ka loodusliku toiduvärvina, vürtsina traditsiooniliste magustoitude valmistamine Jaapani, aga ka šokolaadid ja küpsised.

Loe ka: Matcha tee vormis püsimiseks: kuidas seda oma dieeti viia

Teid võivad huvitada ka:

Loading...
Nouandja