43 aastat tagasi mõrvati John Lennon, muusika ja nonkonformismi legend

43 aastat möödus õhtust, mil legendaarne laulja-laulukirjutaja ja aktivist John Lennon maha lasti: tema tapja tunnistas end süüdi ja tunnistas, et vihkas teda. Kuid tema muusika ja rahusõnum on endiselt elavamad kui kunagi varem

Ta hukkus mitme püssipauguga 8. detsembril 1980 legendaarne John Lennon. Tapja nimi oli Mark David Chapman ja kui Dakota hoone hooldaja küsis, kas ta sai aru, mida ta oli teinud, vastas ta kiusatult:Jah, ma tulistasin just John Lennonit“.

Ta pöördus tema poole samal õhtul, nagu selgitas ajakirjanik Ezio Guaitamacchi raamatus “Armastus, surm ja rock’n’roll – 50 rokistaari viimased tunnid”, kui Lennon lahkus majast. Ta küsis temalt “Double Fantasy” kaanel autogrammi ja ootas seejärel mitu tundi tema naasmist. Kell 22.50 tulistas ta teda.

Politsei toimetas juba enne kiirabi saabumist ta lähimasse haiglasse, kuid selleks ajaks oli juba hilja.

Chapman selgitas, et tegi seda selleks, et vabaneda teda ümbritsevast kosmilisest depressioonist, ta tundis end tühjana ja tahtis kellekski saada. Ta uskus, et maailma kuulsaima mehe tapmine saavutab edu. Ta ütles Lennoni kohta: tema kõik ja minu mitte miski põrkasid otsapidi kokku“.

Süüdi tunnistanud Chapman mõisteti 20 aastaks eluks ajaks vangi. Ta palus vanglas viibides mitu korda tingimisi vabastamist, kuid ei saanud seda Yōko Ono vastuseisu tõttu.

Jälgi meid Telegramis | Instagram | Facebook | Tikk-takk | Youtube

Loe ka:

Loading...
Nouandja