Armas väikelaps “vestleb” oma kassiga

Lapsed armastavad loomi, eriti kasse, kes on kaisukesed ja targad. Ülalolevas videos osaleval poisil on ilmselt tekkinud oma kassiga eriline side ja ta räägib temaga nii, nagu räägiks ta sõbra või õe-vennaga.

Väike poiss on võtnud kassi sülle ja sosistab talle. Mis puutub kassi, siis ta ei ole väga vastutulelik, kuid tundub, et ta naudib seda.

Kassiga koos kasvava lapse eelised

“Loomade eest hoolitsemine näitab lastele nende tegude otseseid tagajärgi ja võimaldab neil teiste tunnetele kaasa tunda.” väidab americanhuman.org, mittetulunduslik loomade heaolu organisatsioon.

Samuti õpivad lapsed kassi toites, puhastades ja üldiselt kõike, mis lemmiklooma eest hoolitsemisega seotud on, omandama harjumusi, olema järjekindlad ja kandma vastutust kellegi teise eest peale iseenda. Eelkõige kassid, kuna neil on skandaalsem ja kohati solvav käitumine, lisaks eelnevale õpetavad nad lastele ka kannatlikkust ja visadust.

Lisaks õpetab kassihooldus lastele, kuidas loomi lahkelt ja armastusega kohelda, ning loob nende vahel tugeva sideme, mis aitab neil arendada suhtlemis- ja sotsiaalseid oskusi. Lõpuks tundub, et lemmikloomaga koos elamine tugevdab lapse tervist, sest uuringud näitavad, et lastel, kes kasvavad koos lemmikloomadega kodus, on väiksem tõenäosus haigestuda allergiatesse või astmasse.

Loading...
Nouandja