Bella Hadid: mis on Lyme’i tõbi, mida ta põeb – sümptomid ja ravi

Bella Hadid otsustas jagada oma pikka terviseseiklust Lyme’i tõvega nüüd, kui ta on pärast ravi paranenud.

Bella vend Anwar Hadid ja tema ema Yolanda Hadid on avanud oma võitluse Lyme’i tõvega.

Haiguste tõrje ja ennetamise keskuste (CDC) andmetel diagnoositakse ja ravitakse igal aastal Lyme’i tõbe peaaegu 476 000 ameeriklast.

Lyme’i tõbi: sümptomid

Borrelioos on põhjustatud Borrelia burgdorferi bakteriga nakatumisest. Haiguste tõrje ja ennetamise keskuste andmetel kandub see inimestele edasi nakatunud kirbude hammustuse kaudu.

Bella Hadid on haigusega võidelnud 15 aastat ja ta diagnoositi 2013. aasta novembris pärast läbivaatust, kui tal oli palju sümptomeid, sealhulgas väsimus, tähelepanupuudulikkuse häire, mäluhäired, peavalud, tasakaaluhäired, PMS, rinnavalu ja unehäired.

Nagu Newsweek teatab, võib Ühendkuningriigi riikliku tervishoiuteenistuse andmetel “ringi- või ovaalse kujuga lööve puugihammustuse ümber olla mõnel inimesel Lyme’i tõve varajane sümptom.”

Hammustus võib põhjustada inimestel “gripilaadseid sümptomeid”, nagu kõrge palavik, peavalu, lihasvalu, väsimus, letargia ja lümfisõlmede turse.

Kuigi kolmel Hadidi perekonna liikmel on see haigus, ei ole teateid, mis tõestaksid, et tegemist on päriliku haigusega.

Lyme’i tõbi: ravi ja ennetamine

Enamikul Lyme’i tõve juhtudest ja olenevalt haigusseisundi tõsidusest antakse mõne nädala jooksul antibiootikume, nagu doksütsükliin või amoksitsilliin. Paranemine võtab aga tavaliselt paar kuud, kuni kõik sümptomid kaovad, kuid mõnel juhul ei kao need ka pärast ravi.

Ennetusmeetodid hõlmavad regulaarset puukide kontrollimist maja ümber ja putukatõrjevahendite kasutamist.

ieidiseis.gr

Loading...
Nouandja