Edukaima šokolaadivahu saladused

Šokolaadivaht: lemmikmagustoit, mida on lihtne ja kiire valmistada. See tundub lihtne, kuid see pole nii lihtne, kui arvate. Seetõttu oleme kogunud teile 9 saladust, et saavutada kodus täiuslik šokolaadivaht:

Šokolaadi valik

Õige kuvertüüri valik on vahu A ja Z. Vältige sildistatud tooteid ja keskenduge mõnele tuntud kaubamärgile, mis seal saadaval on. Ideaalne on must kuvertuur, aga soovi korral võib (ühe protsendi kaupa) ka veidi “mängida” välja tulnud maitsetega. Ideaalne lahendus on aga 70% kakaosisaldusega kuvertuur.

Väga korralikud ja väga värsked munad

Kuna mune valmistamise ajal ei küpsetata, peavad need olema väga ettevaatlikud ja väga värsked (maksimaalselt 10 päeva). Valige need usaldusväärsest allikast (nt oma tuntud köögiviljapoest), kus teate, kui vanad need on. Kui te ei leia õigeid mune, võite kasutada mõnda muud retsepti, mis ei vaja mune, cremeux’d, mis vajab ainult koort ja koort.

Valged ja munakollased

Kuna besee mängib edukas vahus üliolulist rolli, siis jälgi munavalgeid munakollastest eraldades, et need ei sisaldaks munavalgete vahustumist takistavat jälgegi.

Õige besee saladus

Täiusliku besee saavutamiseks tuleb “mängida” köögikombaini kiirusega. Kuidas; Suurendades seda järk-järgult. Valage munavalged kaussi, lisage veidi suhkrut ja alustage madalal kiirusel vahustamist. Suurendad seda järk-järgult ja 15′ pärast saavutad maksimumi, nii et munavalge taheneb.

Las ta puhata

Vahu õige tekstuuri saavutamiseks peate jätma selle vähemalt kaheks tunniks külmkappi seisma. Tahkema tulemuse saamiseks võite veel mõneks tunniks seista, et see veelgi pinguldub.

Hooldus

Kuna selle valmistamiseks on vaja keetmata mune, tuleks see kohe ära süüa. Seda hoitakse külmkapis maksimaalselt 2-3 päeva.

Vaadake allpool lihtsat šokolaadivahu retsepti:

Materjalid 4 inimesele

200 g couverture šokolaadi (vähemalt 70% kakaod)

6 muna

1 tl. magus kaneel

1 näputäis soola

Menetlus

Murra kate tükkideks. Sulata see mikrolaineahjus või basseinis. Seejärel lisa kaneel.

Eraldage munakollased valgetest ja vahustage need eraldi. Vala munakollasegu sulatatud šokolaadi hulka. Seejärel vahustame munavalged korralikult, peale näpuotsatäie soola lisamist, kuni saame ilusa besee. Sega besee aeglaselt šokolaadiga, et säilitada kohev tekstuur.

Jaga segu 4 kaussi ja pane külmkappi. Ideaalis peaks see külmikus seisma umbes 3 tundi.

Serveerimiseks võime kausside peale puistata riivitud šokolaadi, trühvlit või muud lisandit.

olivemagazine.gr

Loading...
Nouandja