Füüsiline aktiivsus kaitseb lapsi depressiooni eest

Värske uuring näitab, et lastel, kes veedavad aega mõõduka kuni jõulise treeninguga, mis põhjustab tugevat hingeldamist ja higistamist, on tulevikus väiksem tõenäosus haigestuda depressiooni.

Rahvusvahelises teadusajakirjas Pediatrics avaldatud uuringu jaoks kasutasid teadlased umbes 800 6-aastase lapse andmeid, keda hinnati uuesti 8- ja 10-aastaselt. Füüsilise aktiivsuse taseme hindamiseks kasutati kiirendusmõõtureid, laste vaimset tervist aga küsitledes vanematega.

Üldiselt leiti, et 6- ja 8-aastastel lastel, kes olid füüsiliselt aktiivsemad ja kes pühendasid aega mõõdukale kuni jõulisele treeningule, tekkisid järgmise 2 aasta jooksul väiksema tõenäosusega depressiooni sümptomid.

Uuringus ei uuritud mehhanisme, millest treeningu kaitsev toime tuleneda võib, kuigi teadlased püstitavad mitu hüpoteesi. Eelkõige teatavad nad, et füüsiline tegevus võib laste tähelepanu hajutada, mistõttu nad ei peegelda ega ela uuesti läbi negatiivseid kogemusi. Teisalt tundub, et aktiivsetel lastel on kõrgem enesehinnang, samas kui uuringuandmed näitavad, et liikumine võib kaasa aidata ka nende sotsialiseerumisele ja intellektuaalsele arengule.

Lõpuks, nagu teadlased kommenteerivad, kinnitavad uuringu tulemused, et treeningul on märkimisväärne kasu mitte ainult füüsilisele, vaid ka vaimsele tervisele, samas soovitavad nad täheldatud korrelatsiooni täiendavat uurimist sekkumisuuringute kaudu.

Teadusrühm neadiatrofis.gr

Loading...
Nouandja