Hiina hingamisharjutused kehakaalu langetamiseks “Jianfei”

Tõlkes tähendab “jianfei” “peekoni ära viskamist”.

See koosneb kolmest harjutusest – “Laine”, “Konn” ja “Lootus”. Tänu harjutusele “Laine” kaob näljatunne ja toidukoguseid on võimalik ilma suurema pingutuseta vähendada ka siis, kui süüakse vaid paar puu- ja juurvilju.

Tavaliselt kaasneb toidutarbimise katkestamisega nõrkus, pearinglus ja muud sümptomid, kuid kui need kolm harjutust teha, saab seda kõike vältida.

Intensiivse kaalukaotuse perioodil tuleks harjutusi teha kolm korda päevas 15 minutit.

Laineharjutus
Ta lamab selili, jalad põlvedest täisnurga all kõverdatud, jalad paralleelselt asetatud, üks käsi rinnale ja teine ​​kõhule, seejärel algavad hingamisharjutused, aidates üksteist veidi kätega.
Sissehingamisel punnitab rindkere välja, kõht neelab. Väljahingamisel on vastupidi – rindkere imetakse sisse ja kõht paisub (võimaluse korral täielikumalt, kuid ilma asjatute pingutusteta).

Tundub, et rindkere harjutused (üles-alla) ja kõhulihaste harjutused (alla-üles) moodustavad laine. Hingamissagedus peaks olema normaalsele lähedane (kui mõned inimesed tunnevad peapööritust, aeglustub hingamine).

Tehakse 40 täishingamist (sisse-väljahingamine).

Liikumist saab teha seistes, istudes, kõndides, isegi rattaga sõites.

Mõnel inimesel püsib isegi pärast 60 täishingamist (sisse-väljahingamist) tugev näljatunne ja tekib mitmeid kõrvalekaldeid. See tähendab, et harjutus “Laine” ei sobi nende kehale.

Konnaharjutus
Ta istub 35–40 cm kõrgusel toolil, nii et reie ja sääreosa moodustavad sirge või veidi väiksema nurga, põlved on õlgade tasemel laiali. Parema käega haaratakse vasakust randmest ja parema käega kokku surutud rusikast. Küünarnukid asetatakse põlvedele ja otsaesist toetab rusikas. Pärast seda suletakse silmad, naeratad kergelt, kogu keha lõdvestub ja võtab kõige mugavama asendi.

Proovige langeda täieliku puhkeolekusse.
Siis tuleb reguleerida oma mõtteid ja närvisüsteemi, st. rahuneda, sisemiselt lõõgastuda. Selleks piisab algul ohkamisest, nagu oleks väsinud.

Pärast mõtete reguleerimist liigute edasi harjutuse Konna põhietappi. Keskendute täielikult hingamisharjutustele.

Algul hinga sisse läbi nina ja suuna end vaimselt aidates õhk kõhule, seejärel läbi suu, tee kerge aeglane väljahingamine. Samas tekib selline tunne, nagu kõhupiirkond tasapisi lõdvestuks ja pehmeks muutuks. Aeglaselt kogu õhu välja hingates hinga uuesti nina kaudu sisse, ka sissehingamine peaks olema kerge, aeglane ja järkjärguline.

Sissehingamise ajal näib alakõht järk-järgult õhuga täituvat ja paisuvat. Kui kõht on täis, hoidke seda kaks sekundit, seejärel hingake uuesti ja alustage kohe aeglaselt väljahingamist. Nii saadakse “väljahingamise-sissehingamise” tsükkel. Protseduuri ajal rindkere ei tõuse, ainult kõhupiirkond vajub vahel alla, siis puhiseb, mis on väga sarnane konnale.

Harjutus “Konn” kestab umbes 15 minutit. Pärast selle valmimist ärge kohe silmi avage, hõõruge peopesasid kokku kümmekond korda, seejärel “lõigake” mõlema käe sõrmedega mitu korda pead ja seejärel avage silmad, tehke peopesad rusikateks, tõstke need üles, venitage ja hingake sügavalt. Nii muutub nägemine selgemaks ja jõud taastuvad.Lootose harjutus
Enamasti tehakse seda istuvas asendis nagu “Konnal” või siis jalad enda alla kokku voltides, s.t. Buddha poosis. Käed, peopesa ülespoole, asetatakse üksteise peale (vasak üle paremale) jalgadele kõhu ees.

Ärge toetuge tooli seljatoele, sirutage vöökohta, lõdvestage õlad, suruge rindkeresse, lõdvestage veidi lõua, sulgege silmad, tõstke keeleots üles ja puudutage sellega kergelt suulagi (ülemiste hammaste juurest). ).

Pärast vajaliku positsiooni võtmist seadke oma mõtted paika. Selleks peate esmalt sügavalt sisse hingama ja lõdvestuma, seejärel mõtlema minut-paar millelegi väga rõõmsale ja meeldivale oma elus. Keskenduge kõik oma mõtted hingamise reguleerimisele, miski ei tohiks takistada.

Hingamisharjutused jagunevad kolme etappi:
Esimene aste.
Hingamine peaks olema sügav, pikk, kerge, ühtlane ja väga loomulik. Rind ja kõht ei tohiks märgatavalt tõusta ega kokku tõmbuda. Algajad saavad kuulata hingamisheli ja järk-järgult õppida vaikset hingamist. Ja pidage meeles – te kontrollite hingamist, reguleerite seda. See etapp kestab viis minutit.

Teine etapp. Seda hingatakse sisse loomulikult – hingamisele tähelepanu pööramata ja seda juhtimata. Väljahingamisel lõdvestad täielikult ja püüad hingata helitult, sügavalt, pidevalt, ühtlaselt. Etapi kestus – samuti viis minutit.

Kolmas etapp. Sa ei kontrolli ei sisse- ega väljahingamist. Hingate loomulikult, pööramata tähelepanu sügavusele ja tasasusele. Kui tekivad kõrvalmõtted, ignoreeri neid ja rahusta end maha. See etapp kestab umbes kümme minutit. Krooniliste haiguste all kannatajad saavad Lotose harjutust teha kauem (20-50 minutit). Seda tehakse kolm korda päevas, pärast “konna” harjutust ja võib-olla hommikul pärast ärkamist või õhtul enne magamaminekut.

Kaks harjutust “Konn” ja “Lootus” on kasulikud väsimuse kõrvaldamiseks, ainevahetuse parandamiseks ja erinevate krooniliste haiguste raviks. Seetõttu võite neid teha eraldi, mitte kaalu langetamise eesmärgil, vaid keha tugevdamiseks ja tervise säilitamiseks.

Kas see on teile raske? See ei ole üldse.

27.12.2007/Bilyana Bozhilova

Loading...
Nouandja