Keelatud! 5 asja, mida naised ei tohiks pärast seksi teha

Pärast partneriga koos veedetud unenäolist õhtut tahad vaid puhata, millestki hoolimata. Kuid spetsialistid juhivad tähelepanu seksijärgsele rutiinile, mis võib teid kaitsta infektsioonide või muude ebamugavuste eest. Korralik hügieen peab olema osa teie intiimelust iga kord, kui teil on kellegagi intiimne suhe. Nii et siin on lühike, kuid oluline nimekiri asjadest, mida pärast seksi vältida!

Ära mine tualetti

Nii romantiline kui ka pärast seksi koos kaissu pugemine ja teineteise kaisus magama jäämine pole soovitatav. Vähemalt mitte enne vannituppa minekut. «Alati on hea mõte pärast seksi põit tühjendada, et vältida bakterite kandumist tagant ette, pärakupiirkonnast tupe piirkonda. WC-sse minnes puhastatakse kogu see ala, vähendades seeläbi nakkusohtu“, selgitab günekoloog.

Kogu pesemisprotsess pärast seksuaalakti peaks olema võimalikult lihtne. Teine soovitus oleks, et teie partner käiks enne seksimängu alustamist duši all, et mitte kanda tema intiimsetesse kohtadesse kogunenud võimalikke baktereid.

Parfüümitoodete kasutamine eraosade jaoks

Turul on lai valik suguelundite hooldustooteid – nagu seebid, geelid, losjoonid, salvrätikud jne –, kuid neid tuleb täielikult vältida, olenemata sellest, kas teil on aktiivne seksuaalelu või mitte. Mis põhjusel? Sest need võivad nahka ärritada nii väliselt kui ka seespidiselt. Ja pärast seksuaalakti ei tohiks te midagi sellist kasutada veelgi enam.

«Seepe ja muid parfüüme või muid kemikaale sisaldavaid tooteid ei soovitata sel lihtsal põhjusel, et need mõjutavad normaalseid ja kasulikke baktereid. Ideaalne on pesta ainult sooja veega ja kõik. Kasutades mänguasja, geele või libestit, riskite olemasoleva hea taimestiku hävitamisega ja optimaalsete tingimuste loomisega kahjulike bakterite arenguks”, ütleb günekoloog Allison Hill.

Magage kitsas sünteetilisest aluspesus

Eduka seksimatši jaoks võib aluspesu mängida olulist rolli. Kuid kui olete saavutanud soovitud tulemuse ja oma bikiinide ja pitsrinnahoidjaga mulje jätnud, on aeg neist loobuda. Spetsialistid on seisukohal, et ööseks magamiseks sobib ideaalselt puuvillane pesu või lahtised riided.

Puuvill võib imada niiskust, mis on teie keha jaoks hädavajalik. Vaja on riideid, mis lasevad kehal hingata, mitte sünteetilisi kangaid, mis panevad higistama ja sünnitavad seeläbi mingeid mitte just kasulikke baktereid. Samal põhjusel pole märgitud ka bikiine või muid kitsaid aksessuaare. WebMD andmetel on parim võimalus magada ilma aluspesuta.

Istuge mullivannis

Tehke tupe douching

Paljud inimesed usuvad, et vaginaalne dušš kaitseb teid soovimatu raseduse või sugulisel teel levivate nakkuste eest. Kuid sama hästi tuleb arvestada ka muude võimalike ohtudega. “Vaginaalne dušš mõjutab teie tupefloorat ja suurendab kuseteede infektsioonide ja bakteriaalse vaginoosi riski”, mis on põhjustatud bakterite kontrollimatust kasvust, ütleb Insider. Günekoloog Carolyn DeLucia juhib tähelepanu vaieldamatule tõsiasjale – tupe loputamine hävitab kasuliku, loodusliku bakterifloora, võimaldades kahjulikel bakteritel paljuneda, mistõttu pole see soovitav pärast öist kirglikku ööd.

Foto – Shutterstock

Loading...
Nouandja