Keha räägib, kuula, mida ta sulle räägib!

Valud liigestes ja lihastes, närvilisus – need on abisignaalid, mida keha saadab. Vaimse ja füüsilise tervise tasakaalu otsimisel tuleb appi rakenduskinesioloogia oma lihtsate ja väga tõhusate harjutustega. Sinu keha räägib, kuula, mida ta sulle ütleb!

Active Sitting on kergete tervendavate harjutuste süsteem, mida tehakse toolil istudes. Nende abiga saate toime selja- või alaseljavaludega, vähendada närvipinget ja isegi tõsta enesehinnangut.

Rakenduskinesioloogiast lühidalt

Kehakeel ei valeta kunagi. See on rakenduskinesioloogia põhiprintsiip, mille kujundas 1964. aastal dr George Goodhart. Ta näeb tervist kui inimkeha struktuursete, biokeemiliste ja psühholoogiliste osade kolmnurka. See põhineb sellel põhimõttel Konstantin Kovatšovkes lõi 4 aastat tagasi ainulaadse Active Sitting süsteemi – esimese tervikliku programmi selliseks füüsiliseks ja emotsionaalseks transformatsiooniks.

Rakenduskinesioloogia ühendab lihaste, sidemete, närvide, siseorganite vahelise seose ja koostoime. Biokeemiline osa keskendub dieedile, soolefloora tasakaalule ja võõrutusravile. Psühholoogiline aspekt – sõltuvus füüsiliste probleemide ja nende emotsionaalse põhjuse vahel.

Konstantin Kovatšov

Aktiivse istumise meetod

Aktiivne istumine esindab spetsiaalsed, lihtsad ja kerged harjutused ja tehnikad, mida saate teha toolil istudes. Eesmärk on saavutada tasakaal füüsilise ja emotsionaalse seisundi vahel.

Süsteem sisaldab palju rakendusliku kinesioloogia tehnikaid, mis tasakaalustavad ja aktiveerivad keha lihaste tööd nii, et see hakkab sünkroonis töötama. Harjutused on tervendava toimega ja mõjutavad erinevaid luu- ja lihaskonnaga seotud probleeme –
Selleks, et keha töötaks korralikult ja valu ei tekiks, on vajalik, et lihaste toonus oleks normaalne. See tähendab, et jõuda lihastesse piisavalt närviimpulsse. Enamasti töötavad mõned lihased alandatud toonusega – 20% oma mahust ja teised on ülepinges ja haiget saanud. Siin on põhjused vanad traumad, halvad asendid tööl, ületöötamine ja stress.

Esmalt tehakse massaaži punktidele lihastes, mis aktiveerivad ja tasakaalustavad nõrkade lihaste tööd, venitame ja lõdvestame ülepingutatud lihaseid. Nii hakkavad lihased 100% tööle, tugevneb vereringe, toidetakse närvisüsteemi ning paraneb rüht ja hingamine.

Siia kuuluvad ka tehnikad, mis vähendada pingeid ja stressi. Vaid kümne sekundiga taaskäivituvad ja lõdvestavad närvisüsteemi.

Kodus töötamine – väljakutse kehale

Viimastel kuudel oleme elanud teisiti. Rohkem inimesi töötab kodus. Istuv eluviis on probleem, mida näeme sotsiaalse isolatsiooni tingimustes sagedamini.

Tavalisteks füüsilisteks tagajärgedeks on alaselja-, kaela- ja õlavalu. See viib isegi paanikahoogude ja läbipõlemiseni. Kõik see viib raskete ravimite võtmiseni, mis ravivad sümptomeid, kuid ei keskendu probleemi juurtele.

Harjutus püstise asendi, valu kaelas, alaseljas ja õlgades:

Rindkere diafragma liikumine:

Lähteasend: Asetage käed nabale nii, et sõrmed oleksid vastamisi ja hingake sügavalt sisse.

Täitmine: Väljahingamisel tõmbame mao sissepoole ja tõmbame sõrmed üles, ribide alla.

Eesmärk on tõsta ja vabastada diafragma, mis on seotud seljalihaste toonuse ja meie täishingamisega.

Harjutust tehakse 3 korda.

Aktiivne istumine emotsioonide valdamiseks

Active Sitting süsteemi juures on huvitav see, et on olemas tehnikad, kuidas saada üle erinevatest emotsioonidest – hirmust, vihast, isegi madalast enesehinnangust.

Närvipingega

Närvipinget ja hirmu saab leevendada, kui koputada rangluude all olevaid punkte, vasakul ja paremal.

Koputamine on kerge, samaaegselt ühe käe pöidla ja nimetissõrmega, sõrmed laiali küljele peopesaga rinna poole. See kestab umbes 10 sekundit, kuid mõju on kohene.

Emotsionaalne taaskäivitus

Väga kasulik on “emotsionaalse taaskäivitamise” tehnika, mida saab kasutada ka lastega.

Ühe käega lööme peopesaga tagumikku ja teisega – krooni 10 sekundit naeratades, samaaegselt sisse- ja väljahingamisel kogu treeningu ajal.

Tehnika aitab tugeva positiivse või negatiivse erutuse (pinge) korral.

See sobib 5-aastastele ja vanematele lastele.

Tiigrikäpa tehnika

Kasutame seda siis, kui oleme pingelises olukorras ja meie energia on langenud. Koolutame sõrmi nii, nagu tahaks kinni haarata ja rippuda võrgu ja küüneplaatidega koputame rinnaku ülaosale – seal on harknääre, mis mõjutab immuunsust ja biokeemiat.

Tehnikat sooritame 10-15 sekundit, kogu aeg sisse- ja väljahingamisel.

Loading...
Nouandja