“Kolme reegel” võib teid stressist vabastada

Mitu korda koputab ärevus teie uksele nii ootamatult ja enne kui selle isegi avate, jookseb see kokku ja rikub teie päeva, tekitades tugevaid tundeid, muremõtteid ja muutusi teie kehas? Pingul olevad lihased, südame löögisageduse tõus, hingamisraskused ja isegi vererõhu tõus.

Paljud inimesed ei koge ärevustunnet üldse, samas kui paljude jaoks on see seisund, mille nad on õppinud ja elanud, sageli isegi teadmata, kuidas sellega toime tulla. Kuid see tunne pole mitte ainult süütu, vaid tegur, mis põhjustab kroonilisi füüsilisi haigusi, sealhulgas südamehaigusi, kroonilisi hingamisteede häireid ja seedetrakti haigusi. Samuti on ebatõenäoline, et tekivad mälulüngad, kuna ärevuse all kannatavatel inimestel on sageli raske praeguses hetkes püsida.

Kui need olukorrad on teile omased, olete võib-olla proovinud erinevaid viise, kuidas nendega toime tulla. Võib-olla alustasite treeninguga, mis teid aitab, või isegi paremat psühhoteraapiat, võib-olla saate probleemi lahendada selle juurtest. Kuid sageli tuleb ärevus just siis, kui sa seda kõige vähem ootad ja sa otsid teed, kuidas end sel hetkel leevendada, et saaksid oma päeva jätkata ilma oma mõtetest piinlemata.

Üks selline abistav tehnika on “kolme reegel”. Selle rakendamise mõte on lihtne. Sel hetkel, kui ärevus ilmub, lubate endal pühendada energiat vaid kolme asja pärast muretsemisele. Nii et mõelge stressile kui autole, millel on ainult kolm istet, ja asetage oma mured ühele istmele. Kui auto on täis, sulgub uks ja mootor käivitub, mis takistab muul murel pardaleminekut. Kõige stressirohkema sündmuse võid paigutada ka juhiistmele, stressirohkeima sündmuse kõrvalistmele ja väiksema mure tagaistmele.

See võib tunduda liiga lihtne, et päriselt töötada, kuid selles peitubki selle võlu – tunnete ära olukorrad, mis teid stressi tekitavad, jagate need nendeks, millisteks saate tegelikult midagi ette võtta ja millistel peaksite lihtsalt olema, ja see pole isegi seda väärt, et nad teid stressi tekitaksid. nii palju välja ja siis saate selgema peaga nende lahendamiseks midagi ette võtta.

Võime öelda, et “kolme reegel” toimib ka maandamistehnikana, mis toob teid tagasi siin ja praegu ning kindlasti pole teil midagi kaotada, kui rakendate seda järgmisel korral, kui stress hakkab tulema.

loveyourself.com

Loading...
Nouandja