Külalisesinemine Raadio Koprivnica sagedustel: Immuunsuse tugevdamine

Kas kuulasite meid ka sel teisipäeval?

Nagu oleme juba teatanud, 17.01.2023. olime taas külalisteks Raadio Koprivnica sagedustel ja seekord rääkisime väga olulisel ja kõigile huvipakkuval teemal: “Immuunsuse tugevdamine”.

Meie kolleegid, MD Tanja Kovač. dent ja Martina Knezović, mag. interjöör nad tutvustasid kuulajatele meie jaekaupluste sortimenti, asukohti, teenuseid ning vestluse kaudu tutvustasid kuulajatele immuunsuse tugevdamise viise ja seda, mida immuunsus üldse on.

Külastage meid Koprivnicas aadressil Trg Eugena Kumičića 11.

Teksti sisse on peidetud 3 auhinnaküsimust ning kiireim lugeja, kes kirjutab kommentaaris teksti alla 3 õiget vastust, saab auhinnaks Matičnjaki mee 4 varast. Auhinna saab isiklikult kätte ühest meie sünnitusmajast Koprivnicas või Dugi Selos.

Vastuste otsimisel on abiks raadiosaate salvestus, mida saad kuulata siit:

Mis on immuunsus?

Immuunsus määratletakse kui organismi vastupanuvõimet nakkustele ja haigustele. Immuunsüsteem on meie ellujäämise jaoks ülioluline. Immuunsüsteem hõlmab kogu kehas jaotunud rakkude, kudede ja elundite võrgustikku, mis töötavad koos, et kaitsta keha bakterite, viiruste, parasiitide ja seente ning nende toksiinide eest. Immuunsüsteemi esmased organid on; luuüdi, harknääre ja lümfisõlmed ning nahk ja põrn mängivad samuti olulist rolli keha kaitses. Immuunsuse säilitamisel mängib olulist rolli ka seedesüsteem. Kui soolestiku mikrofloora on häiritud, tekib immuunsuse langus ja sagedasemad ülemiste hingamisteede infektsioonid. Immuunsüsteem muutub ja areneb pidevalt, püüdes leida tõhusamaid viise patogeensete mikroorganismide vastu võitlemiseks.

AUHINNA KÜSIMUS: Mis aadressil asub Elbi Medikal jaekauplus Koprivnicas?

Martina Knezović, mag. interjöör

Immuunsuse vähenemise sümptomid

Immuunsuse languse sümptomiteks on: väsimus, energiapuudus, haavandid, kõhulahtisus, vedelikupuudus, haavade paranemise raskused jne. Tugeva immuunsuse korral on haigestumise korral haiguse kestus lühem ja sümptomid kaovad. olla leebem. Seetõttu on oluline tugevdada immuunsust.

Immuunsuse tugevdamiseks saab abiks olla ka toidulisand MINUSGRIP, mille leiad Elbi Medikali kauplustest ja veebipoest. MINUSGRIP sisaldab kontsentreeritud granaatõunamahla ja musta leedri ekstrakti, mis on rikastatud C-vitamiini, tsingi ja laktoferriiniga. Seda toidulisandit võivad kasutada ka allergiate ja autoimmuunhaiguste all kannatavad inimesed.

Kas me saame immuunsust mõjutada?

Immuunsuse tugevust saame suuresti ise mõjutada. Immuunsuse tugevdamiseks on hädavajalik õige ja tasakaalustatud toitumine, regulaarne füüsiline aktiivsus, piisav uni ja puhkus. Samuti on kasulik võtta toidulisandeid, kui me ei kata oma vajadusi immuunsuse tagamiseks vajalike ainete (vitamiinide ja mineraalainete) järele.

Immuunsuse tugevdamiseks on oluline valida toit, mis on rikas kvaliteetsete valguallikate, oomega-3 rasvhapete, C-vitamiini ja heade bakterite (probiootikumide) poolest. Dieet peaks sisaldama valgurikkaid toite, nagu munad, kala ja mereannid, linnuliha (kana, kalkun) ja kaunviljad. Kalas on palju ka oomega-3 rasvhappeid, millel on põletikuvastane toime ja mis on olulised nii immuunsuse tugevdamiseks kui ka üldisele südame-veresoonkonna tervisele.

Tanja Kovač, MD. mõlk.

C-vitamiin

C-vitamiin on üks immuunsuse tugevdamise võtmeaineid. Seetõttu tuleks dieeti lisada C-vitamiini rikkad toidud, nagu paprika, sidrunid, apelsinid, hapukapsas ja spargelkapsas. Immuunsüsteemi tugevdada ning külmetus- ja gripihooajaks ette valmistada saame regulaarse värskete puu- ja juurviljade tarbimise ning taimeteede joomisega. Need on rikkad ainete poolest, mis tugevdavad immuunsust, põhjustades organismi kiirema ja parema reaktsiooni infektsioonide tekitajatele.

Uuendatud apelsini toidulisand võib samuti aidata tugevdada immuunsust ja parandada organismi üldist seisundit. Revimed orange on looduslik, kvaliteetne toidulisand, mis põhineb lüofiliseeritud BIO mesilaspimel, veetustatud meel ja C-vitamiinil. Soovitatav igas vanuses. See on mõeldud kõigile, kes soovivad parandada organismi üldist seisundit. Seda võivad kasutada ka vanemad kui 1-aastased lapsed.

Auhinnaküsimus: Millistes toiduainetes on meil kõige rohkem C-vitamiini?

Probiootikumid

Immuunsuse tugevdamiseks on oluline tarbida probiootikumide (heade bakterite) rikkaid toite, sest tervel sooltel on immuunsusele väga positiivne mõju. Hapendatud piimatooted nagu jogurt, keefir ja acidophilus sisaldavad häid baktereid, mistõttu on kasulik neid tooteid dieeti lisada. Elba Medikali jaekauplustest leiate laias valikus probiootikume lastele ja täiskasvanutele.

Tsink

Tsink on oluline ka immuunsuse jaoks, kuna see toetab immuunsüsteemi normaalset talitlust ja võib aidata kaasa haavade paranemisele. Tsingirikkad toidud on: kala ja kalkun, tailiha, piim, täisteratooted ja pähklid.

Kui tekib külmetushaigus, võivad tsingilisandid külmetusnähtude kestust lühendada. Immuunsust võib tugevdada ka nelja varga mesi. See on funktsionaalne mesi, millele on lisatud mustköömne seemneid ja neli meie kliima kasulikku taime – salvei, meliss, tüümian ja rosmariin.

AUHINNA KÜSIMUS: Mida saab/osta saab immuunsuse tugevdamiseks Elbi Medikal jaekauplustes?

Järeldus

Immuunsuse tugevdamiseks on hädavajalik õige ja tasakaalustatud toitumine, regulaarne füüsiline aktiivsus, piisav uni ja puhkus. Järgige Vahemere dieeti, mis sisaldab rohkelt värskeid puu- ja köögivilju, täisteratooteid, kala, oliiviõli, pähkleid ja fermenteeritud piimatooteid.

Kui vajad toitumisalast nõu või soovid teha kehakoostise analüüsi, registreeru tasuta toitumisnõustamisele, mida viime läbi kord kuus jaekaupluses. Samuti saate kord kuus täiesti tasuta mõõta oma vererõhku ja suhkrut meie jaekauplustes Dugi Selos (Josipa Zorića 22) ja Koprivnicas (Trg Eugena Kumičića 22).

Olgu teie tervis esikohal.

Teie Elbi Medikal

Loading...
Nouandja