Milliseid puid ei tohiks oma maja ümber istutada? Need põhjustavad hävingut ja tõmbavad ligi halba õnne

Kuigi need jätavad mulje, nagu loote aeda tükikese oma metsast, Okaspuid ei tohiks istutada hoonete lähedusse. Nende ulatuslik juurestik võib ulatuda majade vundamentide, kanalisatsioonitorude ja kinnistul asuvate radade või kõnniteedeni ning need halastamatult hävitada.

Paljud liigid on suured, sageli suuremad kui hooned. See omakorda tekitab välgu ligimeelitamise ohu. Sellises olukorras süttivad vaiguga immutatud oksad kogu pikkuses kiiresti põlema. Seetõttu on nende vahetus läheduses tõsine tuleoht.

Okaspuud on teistele aiataimedele halvad naabrid. Neil on suur nõudlus vee ja toitainete järele, mistõttu nad kurnavad mulda, jättes ilma eluandvatest ainetest teised liigid. Kuival ja steriilsel pinnasel palju ei kasva. Maapinnale langevad okkad hapestavad mulda lisaks, mistõttu ei saa loota paksule murule või õitsemisele ja rohkele aluselisema vajadusega taimede saagile. Ahnemate liikide hulka kuulub näiteks harilik kuuskaga ka heitlehine sarvik.

Vaata: Ilma selle töötlemiseta on muru nõrk ja umbrohtu kasvanud. Siin on võtmesõna

Küsimusele vastates, milliseid puid maja lähedusse istutada mitte, tuleb arvestada erinevate teguritega – sealhulgas tervisega. Kask on oma intensiivse tolmutamise tõttu kehv valik. See on allergikutele tõeline ebameeldivus. See on ka “risavate” taimede hulgas.

Sellesse rühma kuuluvad puud, mis langetavad sügisel palju lehti. See pole mitte ainult kask, vaid ka harilik vaher. Probleemne on lehis, mis okkaid heidab. Kevadel puistavad männid massiliselt käbisid. Kui need isendid kasvavad maja lähedal, peame pidevalt puhastama muruplatse, radu ja tiike. Ilma selleta võivad looduslikud saasteained sattuda rennidesse, takistades vihmavee vaba liikumist.

Suur laiutav puu näeb väga väärikas välja ja kaitseb ala liigse päikesevalguse eest. Kahjuks vajab see arendamiseks palju ruumi ja a Tamme istutamine otse elumaja kõrvale on riskantne. Tormi ja tormi ajal murduvad oksad kujutavad endast suurt ohtu maja fassaadile ja akendele.

Peab tunnistama, et pajud näevad väga maalilised välja. Siiski on nendega seotud palju ebausku, mille kohaselt kuulutab puu lähedus kurbuse ja kannatuste saabumist. Selles võib olla tõepõhi all, sest maja lähedale paju istutamine on ohtlik. Laialivalguvad oksad ja tüved lähevad kergesti pragunema ja murduvad, mis hävitab hooneid ja nende alla pargitud autosid. Need muutuvad äärmiselt riskantseks kaunistuseks inimeste tervisele ja elule, kes kannataksid puu kahjustamise tõttu.

Kontrollige ka: Mustikad saavad vilja täis. Kõik, mida pead nüüd tegema, on selle eest korralikult hoolt kandma

Praktilised küsimused on üks asi. Puudest ümbritsetud elamine on pannud inimesi arendama tervet uskumuste süsteemi nende mõju kohta vähem käegakatsutavatele aspektidele. On ebausku, mis annavad selged juhised millised taimed toovad halba õnne ja nad ei tohiks olla meie lähedases keskkonnas.

  • Tamm — kuigi seda seostatakse pikaealisuse ja jõuga, nähti rahvauskumustes, et see võis ammutada elulisi jõude pereliikmetelt, eriti perepealt.
  • Välismaa — arvestades, et see on parkides ja aedades tavaline vaatepilt, võib selle sümboolika tulla üsna üllatusena. Varem istutati kalmistutele sageli puid, mis tekitab selgeid seoseid meeleheite ja surmaga. Tujad ei tohiks asuda majade kõrval, kus elavad abielus tüdrukud. Nad peaksid potentsiaalsed kosilased minema tõrjuma ja noored tüdrukud üksildusse mõistma.
  • Kask — me juba teame, et ta on aias tülikas külaline. Teadmised taimede ebauskudest võivad olla vähem levinud. Vanasti usuti, et puu võras elavad vaimud ega olnud alati inimestele soodsad.
  • Mänd ja kuusk — usuti, et puudel on tõeliselt vampiiriline jõud, mis jätab pereliikmed ilma nende energiast ja teeb nad haigeks.

Me soovitame: Maapähklikoorega väetis. Parim viis Spathiphyllum’i õitsemiseks

Loading...
Nouandja