Suurejoonelised lillelised konstruktsioonid Monza autodroomil vormel 1 ringrajal

Vormel 1, vormel 2, Porsche karikavõistluste ja prototüübivõistluste toimumise päevadel kaunistati ja loovalt kaunistati Monza ringraja üks protokollist tribüüne spetsiaalsete lilleseadetega.

„Hobujõudude vahele proovisime sisestada uut mõõtühikut: lillejõud. See oli meie jaoks huvitav projekt, eriti kuna selles oli väga tugev meeskomponent, kohas, kus ajalooliselt domineerivad hobujõud ning mootorite ja rehvide müra, samas kui me tavaliselt ehitame lillelisi sõnumeid daamidele ja härradele. Noored daamid, kes on rohkem õrn.” ütles ta Nicu Bocanceakuulus ja kogu maailmas autasustatud lilledest loodud metafoorsete konstruktsioonide eest.

Lillepoodide meister ehitas koos oma kolleegidega Floraria Irisest ringrajale mitu “elavat” sammast, mitu lillelist “prototüüpi”, et kontrastiks ringrajal domineerinud ratastel prototüüpidega. “Alustasin 4 geomeetrilise betoontükiga, mille külge kinnitasin vertikaalselt looduslikud bambusvardad, millesse sisestasin hulga valgeid troopilisi lilli. Tänapäeval domineerivad betoonkonstruktsioonid, kus on palju rauda ja olen alati tundnud lillede õrnuse abil esteetilist tasakaalu veidi tasakaalustada. Millise bambusest varda ja rauast varda vahel valiksite? Monza autohuvilised on valinud bambuse toore ja erksa rohelise, kuna see teeb hingele head.

Pärast paaripäevast rataste krigistamist, võidusõiduautode ringrada ja kümnete vormel-1 maailmainimestega kohtumist naasis Nicu Bocancea Bukaresti, olles valmis astuma esimesel koolipäeval vastu lillemaratonile. «Kui paar päeva elasime vaid mootorimüra sees, siis nüüd hakkame naiseliku õrnusega ühtäkki harjuma. Tänapäeval on meie lillepoodides kõige hellitatud inimesed pedagoogid, õpetajad ja professorid. Seaded keraamilistes korvides või otse vaasides, värviliste pliiatsite või pliiatsiotste vahedega, erinevad lilled ühevärvilistest kuni mitmevärvilisteni – kõik on lillepoodide meeskonna poolt kooli alguses ostetav. Meie programm algab esimesel koolipäeval 3 tundi varem, uksed avame kella 6 paiku, et kõigil oleks aega ilma ajasurveta valida tähelepanu ja kiindumuse sümbolit laste õpetajatele“, ta ütleb Nicu Bocancea kes tõdeb, et aasta-aastalt pikeneb lillepoodide kooliaasta algusele eelnev programm suure lillede nõudluse tõttu 2-3 tunni võrra.

Loading...
Nouandja