Teadlased on lõpuks aru saanud, miks ainevahetus vanusega aeglustub ja kuidas kaalutõusu ennetada

Uued uuringud on näidanud, et valge rasvkoe tootmise stimuleerimine võib aidata aeglast ainevahetust tagasi pöörata. Need leiud võivad aidata ära hoida vanusega seotud kaalutõusu ja vältida ainevahetushäireid

Uued uuringud on tuvastanud strateegia, mida vältidavanusega seotud kaalutõusmis võib ennetada rasvumist ja tervisehäireid, nagu 2. tüüpi diabeet, südamehaigused ja kroonilised põletikud.

Teadlased mõistsid, et teatud tüüpi rasvarakkude tootmist stimuleerides saab aeglustunud ainevahetuse tagajärjed tagasi pöörata.

Need tulemused avaldati uuringus, mille teadlased viisid läbi aadressil Cornelli toitumisteaduste osakond.

Loe ka: Vistseraalne rasv: mis see on, kuidas seda mõõdetakse ja miks see on ohtlik, kui see ületab selle läve

ma õpin

Imetajatel, sealhulgas inimestel, on kaks peamist tüüpi rasva: valge rasvkude (WAT), mis salvestab liigsest kaloritarbimisest saadavat energiat ja pruun rasvkude (BAT), mis põletab kaloreid soojuse tootmiseks, et säilitada piisav kehatemperatuur.

Uuring, mis avaldati 31. märtsil Looduskommunikatsioonidnäitab kolmandat tüüpi rasva olemasolu, WAT-i alatüüpi: määratletakse beeži rasvana.

Beežil rasval on samad raku prekursorid kui valgel rasval ja samad termogeensed omadused nagu pruunil rasval, mis tähendab, et see aitab vähendada veresuhkrut ja rasvhappeid, mis põhjustavad arterite kõvenemist ja südamehaigusi.

Kui inimene kogeb pikaajalist kokkupuudet külma temperatuuriga, moodustavad tüvirakud, mida nimetatakse rasvkoe eellasrakkudeks, valges rasvas termogeenseid beeži rasvarakke.

Inimeste vananedes aga reaktsioon sellele stiimulile nõrgeneb ja selle tulemusena aeglustub ainevahetus ja kaalutõus.

Seega kahjustab vananemisprotsess madalate temperatuuride toimel beežide rasvarakkude teket.

Kuid teadlased võisid välja mõelda, kuidas seda protsessi ümber pöörata, ilma et oleks pidanud inimesi pikema aja jooksul külma käes hoidma.

Tegelikult on olemas metaboolsed rajad, mis seisnevad teatud tüüpi rasvrakkude tootmise stimuleerimises, mis võivad viia beeži rasva moodustumiseni, mis on efektiivne vanusega seotud kaalutõusu vastu ja ainevahetushäirete ennetamisel.

Need leiud on tohutult olulised terve rea vanuse ja kaalutõusuga seotud häirete, nagu rasvumine, südame-veresoonkonna haigused ja diabeet, ennetamiseks.

Jälgi meid Telegramis | Instagram | Facebook | TikTok | Youtube

Allikas: Looduskommunikatsioonid

Kas see võib teile huvi pakkuda:

Loading...
Nouandja