Tehnikahiiglased ühendavad jõud, et tõrjuda järjekordset kiibikriisi

Tehnoloogiatööstuse jaoks olulisel hetkel on tippettevõtete konsortsium, sealhulgas Apple Inc, Nvidia Corp, Alphabet Inc ja Advanced Micro Devices Inc nõustunud investeerima Arm Holdings Ltd. eelseisvasse esmasesse avalikusse pakkumisse (IPO). asjast selgus, et selle koostöö eesmärk on tugevdada kiibidisaineri tulevikku, tugevdades samal ajal tema enda strateegilisi huve.

Viimaste aastate pooljuhtide kriis on ajendanud tehnoloogiahiiglasi tegutsema. FOTO Shutterstock

Armi esmase avaliku pakkumise investorite nimekiri sarnaneb tehnoloogiamaailma kes on kes, kus osalevad ka Intel Corp, Samsung Electronics Co Ltd, Cadence Design Systems Inc ja Synopsys Inc. Läbirääkimised käivad ja teised potentsiaalsed investorid on väidetavalt kaasatud aruteludesse pakkumisega liitumiseks.

SoftBank Group Corp, Arm Holdingsi omanik, soovib Reutersi andmetel oma esmase avaliku pakkumise väärtust 50–55 miljardit dollarit. Eelkõige on Armi praegused kliendid, sealhulgas ülalmainitud tehnoloogiahiiglased, näidanud oma pühendumust sellele hindamisvahemikule, lubades oma investeeringuid teha.

64 miljardi dollari suurune ettevõte

Selline koostööpõhine lähenemine investeerimisele on kõrvalekalle viimastest suundumustest. Ajal, mil SoftBank omandas eelmisel kuul ülejäänud 25 protsenti Arm Holdingsi osalusest, määrati väärtuseks 64 miljardit dollarit. IPO sihtväärtus tähendab strateegilist kompromissi, mis ühtlustab nii Armi kui ka tema klientide huvid.

Apple’i juhtimisel on Nvidia ja teised strateegilised investorid võtnud endale kohustuse investeerida IPOsse 25–100 miljonit dollarit. Õiglase jaotuse tagamiseks on Arm ja SoftBank pannud oma klientidele kõrvale 10% IPO raames pakutavatest aktsiatest.

Kuid mitte kõik tööstushiiglased ei otsustanud osaleda. Amazon.com Inc, kes pidas varem läbirääkimisi IPO-sse investeerimise üle, on väidetavalt otsustanud konsortsiumiga mitte liituda. Selle otsuse põhjused jäävad konfidentsiaalseks.

Näokriis on jätnud jäljed

Armi klientide, kes esindavad ühiselt maailma juhtivaid tehnoloogiaettevõtteid, rüselus selle IPO aktsiate omandamiseks rõhutab nende soovi tugevdada suhteid Armiga ja kaitsta end potentsiaalsete konkurentide eest, kes võiksid saada konkurentsieelise. Seda nähtust õhutas soov laiendada ärisidemeid Armiga ja tagada, et konkurendid ei saaks kiibitööstuses kanda kinnitada.

Oluline on märkida, et IPO-sse investeerimine ei anna aktsionäridele kohta Armi juhatuses ega võimet mõjutada ettevõtte strateegiat. Siiski eeldatakse, et samm soodustab tihedamat koostööd osalevate ettevõtete vahel ja loob takistusi tulevastele konkurentidele, kes soovivad Armi omandada.

Praegu on nii Arm kui ka SoftBank hoidunud seda teemat kommenteerimast, jättes paljud tööstuse siseringi huvilised käimasolevate arengute kohta teavet. Vahepeal otsustasid ka sellised ettevõtted nagu AMD, Intel, Synopsys ja Nvidia mitte kommenteerida. Alphabet, Amazon, Apple, Samsung ja Cadence ei ole samuti veel meediataotlustele vastanud.

Wall Street Journal kirjutas varem Armi soovist hinnata ettevõtte koguväärtust noteerimisel, andes esmapilgu ettevõtte ambitsioonikatest plaanidest esmase avaliku pakkumise jaoks. Aktsionäride eesmärk on müüa aktsiad hinnaga, mis tooks ettevõtte väärtuse 50-55 miljardi dollarini, kirjutavad Ameerika ajakirjanikud. Kuna läbirääkimised jätkuvad ja tehnoloogiamaailm seda tähelepanelikult jälgib, on selle murrangulise koostöö tulemustel kahtlemata kaugeleulatuvad tagajärjed pooljuhtide tööstuse tulevasele maastikule.

Loading...
Nouandja